منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

شکل صورت های مالی (قسمت اول)

مقصود از شکل صورت های مالی شیوه ای است که این صورت های مالی و بخش ها یا اجزای تشکیل دهنده آن ها با یکدیگر رابطه متقابل برقرار می کنند. یک معادله حسابداری بیان گر این است که بخش ها یا اجزای تشکیل دهنده صورت های مالی چگونه به سایر بخش ها مرتبط می شوند.با تابان خرد همراه باشید…

درک این رابطه ها اهمیت زیادی دارد، زیرا آن ها مسیرهایی را تعیین می کنند (ساختاری را شالوده ریزی می کنند) که می توان برای تعیین ارزش هر قلم سرمایه گذاری از مجموعه ای از روش ها استفاده کرد (ارزش اقلام تشکیل دهنده صورت های مالی را به روش اصولی تعیین کرد) در واقع بسیاری از رابطه ها نشان دهنده شیوه ای است که می توان با استفاده از یک برنامه در یک صفحه گسترده ارزش شرکت و سهام آن را تعیین کرد.

در ایالات متحده شرکت ها باید صورت های مالی اصلی (ترازنامه، صورت سود و زیان و صورت جریان های نقدی)‌ را گزارش کنند. گذشته از این، آن ها باید گزارشی را منتشر نمایند نشان دهنده موجودی های اول دوره و پایان دوره حساب حقوق صاحبان سهام (گزارش مقایسه ای). اغلب این گزارش به صورت چهارمین گزارش سالانه منتشر می شود. امکان دارد برخی از شرکت ها به جای انتشار صورت حقوق صاحبان سهام این اطلاعات را در یادداشت های پیوست صورت های مالی ارائه کنند. در بسیاری از کشورهای دیگر هم انتشار صورت های مالی الزامی است. هیأت استانداردهای بین المللی حسابداری که در حال تهیه و ارائه استانداردهایی برای شیوه گزارش کردن صورت های مالی است (استانداردهایی که در سطح بین الملل قابل کاربرد باشند) مقرر کرده است که صورت های مالی سه گانه منتشر شوند و درباره تغییرات رخ داده در حساب حقوق صاحبان سهام توضیحات لازم داده شود.

 

در قسمت بعدی تعیین ارزش اقلام تشکیل­ دهنده ترازنامه بر اساس اصول پذیرفته شده حسابداری را خواهیم گفت

0 پاسخ به "شکل صورت های مالی (قسمت اول)"

ارسال یک پیغام

 
خيابان مطهری- خيابان کوه نور- بن بست دوم- پلاک 16- کدپستی: 1587634811
86043101-5 (21)
88550896

مجوز ها و گواهی نامه ها

logo-samandehi
۱۳۹۵ - کلیه حقوق متعلق به شرکت تابان خرد است
X